Autor
Gość
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Styl Nowoczesny, Minimalistyczny, Glamour

Kabina prysznicowa z lustrem

Wizualizacja

Opis

Kabina prysznicowa z lustrem to wciąż rzadko spotykany model w polskich domach. Warto się jednak do niego przekonać. Może być doskonałym rozwiązaniem, szczególnie do małych łazienek. Dzięki szklanym taflom optycznie powiększymy wnętrze, a przy okazji otrzymamy duże lustro, w którym będziemy mogli się w całości przejrzeć.

Funkcjonalna, wygodna i przy tym doskonale się prezentująca. Wszystkie te cechy może spełniać kabina prysznicowa. Jedną z propozycji, która zagwarantuje nam zadowolenie, jest model o taflach pokrytych lustrzaną powłoką. Kabina połączy komfort codziennego użytkowania ze stylowym wyglądem, który przy okazji nie tylko nada wnętrzu charakteru, ale również doda mu optycznie przestrzeni.

Kabina ze szkłem niestandardowym
Stojąc przed wyborem kabiny prysznicowej, zwykle zastanawiamy się nad jej wymiarami, kształtem oraz kolorem okuć. Pomijamy jednak opcję doboru szkła innego niż tradycyjne. A przecież w ofercie producentów znajdziemy kabiny o mlecznym, grafitowym czy brązowym zabarwieniu, ornamentowej fakturze lub szybach typu Mirror z lustrzaną powłoką. Większość z nich można dodatkowo wzbogacić o grawerunek oraz kolorowy nadruk. Wystarczy skorzystać z usług laserowego grawerowania lub Print Radaway. Warto się nad nimi zastanowić, gdyż mogą zupełnie odmienić wystrój pomieszczenia, a wybrany przez nas model zyska zupełnie nowy design.

- Usługa laserowego grawerowania na szkle sprawia, że kabina prysznicowa staje się unikatowa. Motyw naniesiony na lustrzaną szybę potrafi zachwycić i jest przy tym bardzo trwały – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Lustro w kabinie
Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się np. w małych łazienkach w blokach jest kabina prysznicowa z szybą pokrytą lustrzaną powłoką. Dzięki niej zyskujemy duże lustro, a zaoszczędzoną powierzchnię ściany możemy maksymalnie wykorzystać np. na półki. Będzie też doskonałym rozwiązaniem, kiedy lustrzaną ścianę boczną kabiny osadzimy na murku, który spełni funkcję miejsca na umywalkę. Lustro zastąpi nam wtedy tradycyjny model, a my optymalnie wykorzystamy przestrzeń. Ponadto szkło typu Mirror jest w stanie optycznie powiększyć wnętrze i przy okazji podkreślić te elementy wyposażenia, które chcemy uwydatnić m.in. efektowne dekoracje. Szyba Mirror od wewnątrz zachowuje przezierność, działając na zasadzie lustra weneckiego. Doskonale prezentuje się zarówno z chromowanymi okuciami, białymi, złotymi, jak i czarnymi – w formie ramy oraz industrialnej kratki.


Kabiny prysznicowe ze szkłem Mirror łatwo się też czyści. Dzięki hydrofobowej powłoce EasyClean® spływająca woda nie zatrzymuje się na szybie, co zapobiega powstawaniu osadów i chroni szkło przed korozją.

Kabina z lustrzaną powłoką choć jest bardzo praktyczna, to wciąż jest niedocenionym wariantem. A szkoda, gdyż może być doskonałym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń i spełniać jednocześnie dwie najważniejsze role – funkcjonalną i estetyczną.
Komentarze

Komentarze

Podobne inspiracje

Cegła w nowoczesnym stylu
Cegła w nowoczesnym stylu
2020-09-15 20:50:08Elewacje
Cegła w nowoczesnym stylu połączona z panelami ele ...
Żółto-szary garaż
Żółto-szary garaż
Żółto-szara szachownica na podłodze w garażu
Schody z granitu pedra vella - szare granitowe
Schody z granitu pedra vella - szare granitowe
2021-07-07 19:21:37Schody
Schody z granitu pedra vella - szare granitowe. Re ...
Ogromny basen w ogrodzie
Ogromny basen w ogrodzie
2021-06-11 10:25:17Ogród
Ogromny basen / oczko wodne przy domu jednorodzinn ...
Białe ogrodzenie aluminiowe / Biały płot
Białe ogrodzenie aluminiowe / Biały płot
2021-06-11 14:57:22Ogrodzenie
Idealnie skomponowana kolorystyka ogrodzenia, któr ...