Skip to main content
Spobodało Ci się?

Zapisz inspiracje
Informacje o inspiracji:

Kontakt / Źródło

Czas na gorący prysznic!

Łazienka - inspiracje i aranżacje

Opis inspiracji:

Chłód, wiatr, plucha… o czym wtedy najczęściej myślimy po powrocie do domu? Jak szybko się ogrzać! Nie ma lepszej opcji niż rozgrzewający prysznic, który przy okazji da nam również chwilę wytchnienia, uspokoi i pozytywnie nastawi na resztę wieczoru. Jak zaaranżować domowe spa bez wielkiego wysiłku? Podpowiadamy.

Gorący prysznic to recepta na doskonały wieczór – szczególnie po ciężkim dniu. Jednak by był maksymalnie odprężający, warto zadbać o jego entourage. Jak zaaranżować idealną strefę relaksu we własnej łazience w kilku krokach? Oto parę wskazówek.

Zadbaj o nastrój
W prawdziwym centrum SPA jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia atmosfera. Dzięki niej łatwiej wprowadzamy się w stan odprężenia. By stworzyć dobry nastrój we własnej łazience wystarczy zadbać o kilka elementów. Przygaś światło, zapal kilka świec, wykorzystaj kadzidełka lub kominek z aromatycznymi olejkami. Pamiętaj o świeżym pachnącym ręczniku lub szlafroku – najlepiej z puszystego materiału, który delikatnie otuli Cię po kąpieli. Te detale z pewnością sprawią, że poczujesz się wyjątkowo. Jeśli lubisz, możesz też włączyć subtelną muzykę, która zapewni wewnętrzny spokój.

- Domowe SPA to świetny pomysł na relaks podczas długich zimowych wieczorów. Tym bardziej, że jesteśmy w stanie je przygotować w zaledwie kilku krokach. Osobista oaza spokoju sprawi, że poczujemy się odprężeni i szczęśliwsi – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway – Choć SPA zwykle kojarzymy z długą kąpielą w wannie, możemy je równie efektownie stworzyć dysponując tylko kabiną prysznicową. Jeśli jesteśmy przed jej wyborem – tym lepiej – zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że łazienka stanie się doskonałym miejscem relaksu i dobrego nastroju - dodaje.

Przede wszystkim należy przemyśleć dobór drzwi do kabiny, które muszą się wygodnie i bezkolizyjnie otwierać. Szerokie wejście zagwarantuje nam komfort już przy wchodzeniu pod prysznic. Ciekawym wyborem będzie też montaż kabiny na brodziku płaskim lub podpłytkowym, dzięki którym strefa prysznicowa zaprezentuje się bardzo nowocześnie. Warto też, by brodzik posiadał antypoślizgową powierzchnię, która zabezpieczy nas przed upadkiem podczas wieczornej pielęgnacji. Humor, nawet po długim i miłym prysznicu mógłby nam popsuć widok zacieków i osadu z mydła na szybie. By tego uniknąć warto zdecydować się na kabinę z hydrofobową powłoką np. EasyClean.

- Dzięki specjalnej powłoce EasyClean czyszczenie kabiny jest niezwykle łatwe i szybie. Krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła i nie pozostawiają nieestetycznych zacieków. Po kąpieli szkło wystarczy przetrzeć ściągaczką, co zajmie dosłownie kilka chwil – mówi Hanna Błaszak.

Przekręć kurek na ciepłą wodę
Choć najzdrowszym prysznicem jest ten letni lub naprzemienny: zimny i gorący, to jednak w chłodne zimowe wieczory niechętnie po nie sięgamy. Gdy zmarznięci wracamy do domu chcemy się przede wszystkim ogrzać i rozluźnić. I w tym pomoże nam gorąca kąpiel pod prysznicem. Ciepła woda powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, otwiera pory, dzięki czemu organizm może usunąć część toksyn, ła¬go¬dzi bó¬le spowodowane napięciem mięśni oraz zwalcza mi¬gre¬ny.

Przygotuj kosmetyki
Do oczyszczania skóry stosuj łagodne produkty niezawierające mydła - olejki do kąpieli lub naturalne żele. Pamiętaj, by pięknie pachniały, a z pewnością zrelaksujesz się na 100%. Pod prysznicem możesz użyć delikatnego peelingu lub scrubu, które wygładzą skórę i przygotują ją do nałożenia balsamu. Zanim jednak wyjdziesz spod prysznica, spłucz dokładnie ciało, by usunąć wszystkie ślady produktów. Następnie delikatnie osusz się ręcznikiem i na lekko wilgotną skórę nałóż kosmetyk. Wybierz wariant nawilżający lub natłuszczający zawierający gli¬ce¬ry¬nę, ma¬sło shea lub miód. Wypielęgnuj ciało i poczuj się doskonale – w pełnej harmonii sama ze sobą.

Przygotowanie domowego SPA nie musi być ani czasochłonne, ani kosztowne. Nie trzeba też dysponować dużą wanną. Wystarczy chęć i pomysł, by w zaciszu własnej łazienki zorganizować dla siebie idealną strefę relaksu.