Ogrodzenia betonowe przez ostatni okres przeżywają swoją drugą młodość - są trwałe, nie potrzebują corocznej konserwacji oraz w wykonaniu są dużo tańsze niż alternatywy. Pod względem trwałości nie mają sobie równych - taką formą ogrodzenia będziemy się cieszyć przez długie lata. Beton to materiał, który jest odporny na wszelakie warunki atomosferyczne typu - śnieg, deszcz, słońce, mróz. Oczywiście pod warunkiem prawidłowego montażu.

płot betonowy

Płot betonowy - dlaczego warto ?

Największa zaletą płotów betonowych jest ich niesamowita trwałość i brak konieczności impregnacji. Oczywiście, nic nie jest wieczne, i co jakiś czas trzeba taki płot zaimpregnować / pomalować, ale nie musimy tego robić tak często jak właściciele płotów drewnianych. Dodatkowym atutem takiej formy ogrodzenia jest łatwość i czas montażu, zwłaszcza w przypadku ogrodzenia betonowego z gotowych prefebrykatów. 

Tego typu konstrukcja jest niezwykle trudna do sforosowania / zniszczenia. 

Niezaprzeczalną zaletą ogrodzenia z betonu jest również prywatność - najczęściej taka forma ogrodzenia jest prawie pełna i zasłania skutecznie co dzieje się w obrębie Twojej posesji. 

Ogrodzenie betonowe to jedna z najbardziej ekonomicznych form ogrodzenia, biorąc pod uwagę koszt, brak konserwacji i trwałość. 

  • stosunkowo niski koszt zakupu
  • wysoka trwałość i solidność
  • zachowanie prywatnej strefy na swojej posesji
  • brak konieczności późniejszej konserwacji
  • możliwość wykonania dowolnej wysokości płotu
  • duży wybór prefabrykatów
  • niepalność
  • odporność na zarysowania / drobne uszkodzenia

Płot z betonu architektonicznego

Ciekawą alternatywą płotu betonowego z prefabrykatów jest jego druga odmiana - ogrodzenie z betonu wylewanego. Taki rodzaj ogrodzenia pasuje bardzo fajnie do stylu industralnego, ale nie tylko - ponieważ możliwości aranżacji jest wiele. Dodatkową zaletą jest brak zdefiniowanych wymiarów - wszystko zależy od nas i od naszej formy (szalunku). Wylewany beton cechuje się też tym, że jeśli mieszkamy w pobliżu hałaśliwej drogii - jest w stanie wytłumić dźwięki. Sam beton możemy pozostawić w surowej formie, ale też pokryć dowolną powłoką - nawet w kolorze elewacji - co będzie tworzyć spójną całość. 

płot betonowy

Ile kosztuje płot betonowy?

Ceny za ogrodzenie betonowe są różne, są uzależnione od wyglądu, wymiarów oraz lokalizacji. Można przyjąć jednakże że cena jednego panelu o wymiarach standardowych 50cm x 200cm to koszt w granicy 30 - 50zł brutto.

Na wykonanie jednego typowego sprzęsła, będą potrzebne nam conajmniej 3 panele oraz 2 słupki krańcowe, do osadzenia płyt betonowych. Koszt takiego słupka to około 20zł-30zł, więc całkowity koszt sprzęsła wyniesie około 130zł - 230zł brutto (w zależności od firmy, wyglądu). 

Koszt wykonania ogrodzenia wylewanego to wydatek rzędu 200zł/mb.

Zobacz inspiracje ogrodzeń